Haber

The Economist: Amerika İsrail’e sıkı sıkıya sarıldı

Lider Joe Biden yönetimi İsrail’e koşulsuz desteğini sürdürüyor.

Akdeniz’e uçak gemileri gönderen Savunma Bakanlığı (Petnagon), ilave hava savunma sistemleri ve askerlerin de konuşlandırılmasına karar verdi.

İngiltere merkezli The Economist dergisi, “Amerikan gücü vazgeçilmez mi yoksa etkisiz mi?”diye sordu.

Biden’ın İsrail ile Hamas arasındaki savaşı nasıl yöneteceğinin Amerika’nın küresel rolünü belirleyeceğine dikkat çekildi.

ABD’nin İsrail’e desteği

Gazze’nin ucundaki İsrail birliklerinin bölgeyi işgal etme emrini beklediği hatırlatılırken, ABD Donanması’na ait iki büyük uçak gemisinin de İsrail’e destek için sevk edildiği hatırlatıldı.

Analizde, “Görevleri Hizbullah’ı ve onun sponsoru İran’ı Lübnan sınırında ikinci bir cephe açmaktan caydırmaktır.”Söylendi.

“Başka hiçbir ülke bunu yapamazdı.”İfadeyi kullanarak, “Gemiler, dünyanın büyük bir kısmının Amerikan gücünün azaldığına inandığı bir dönemde, Amerikan gücünün 200.000 tonluk ifadesidir.”Görüş paylaşıldı.

“İsrail’e sımsıkı sarıldı”

“Amerika, büyük çaplı bir savaşı durdurmak için İsrail’e sıkı sıkıya tutunursa nereye varacak?”Sorunun sorulduğu yazıda şu ifadeler paylaşıldı:

Bazıları eski büyük gücün neredeyse 15 yıldır Ortadoğu’dan çıkmaya çalıştıktan sonra bir kez daha Ortadoğu’ya çekildiğini söyleyebilir. Ancak bu kriz Afganistan ve Irak’taki savaşlar kadar yıkıcı değil.

“Amerika’nın uyumunu test edecek”

ABD Başkanı Biden’ın “daha iyi bir formülasyona” sahip olduğu iddia edildi ve şu ifadelere yer verildi:

Bu bir dönüm noktasıdır ve Amerika’nın daha karmaşık ve tehditkar bir dünyaya uyum sağlayıp sağlayamayacağını test edecektir.

Makalede, “Biden Gazze krizini yönetmeyi başarırsa bu Amerika, Ortadoğu ve dünya için iyi olur.”tez savunuldu.

gulnarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu