Haber

TBMM Amasra Maden Kazasını İnceleme Komisyonu Bölgeye Gidip İnceleme Yapacak

TBMM Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili yürütülen çalışmaları ve alınacak tedbirleri değerlendirmek üzere 3-4 Ocak 2023 tarihlerinde Bartın ve Zonguldak illerinde incelemelerde bulunacak. İnceleme yapacak heyet, Komisyon Başkanı AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve üye milletvekilleri, uzman araştırma ve öğretim kadrosu, mühendisler, AFAD, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarından oluşacak.

Bartın’ın Amasra ilçesinde 14 Ekim’de meydana gelen maden kazasını araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, 3-4 Ocak’ta Bartın ve Zonguldak illerinde incelemelerde bulunacak.

Program, 3 Ocak’ta Bartın’da Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Kurumu önünde yapılacak basın açıklamasıyla başlayacak. daha sonra yönetim kurulu üyeleri siteyi ziyaret edecek ve personelle görüşecek. Saha ziyaretlerinin ardından bilgilendirme toplantısı yapılacak ve 6 heyet halinde aileler ziyaret edilecek.

Programın ikinci günü Bartın’da aile ziyaretleri ile devam edecek. Aile ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından heyet, Karadon Madeni’nde incelemelerde bulunacak ve ardından basın açıklaması yapacak olan Zonguldak’a hareket edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu