Haber

Depremzedelerin Yardımlarını Çalan Polisten Pişkin Savunması: “Kaybolmasın diye eve götürdüm”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye yardımlar yağdı. Sarsıntı bölgesinde görev yapan emniyet müdürü Yadigar İ.’nin yardımı çaldığı ortaya çıktı. Tutuklanan emniyet müdüründen ‘vazgeç’ dedirten bir savunma geldi.

Tekirdağ’daki evine deprem yardımı götürdüğü iddiasıyla tutuklanan 4’üncü sınıf emniyet müdürünün yargılanmasına başlandı.

Gözaltına alınan ve yargılanan Yadigar İ., Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü binasının yıkılacağını ve yanlarında getirdikleri malzemelerin kaybolmayacağını savunarak bunları evine götürdü.

Deprem bölgesine isteyerek gittiğini anlatan Yİ, “Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, malzeme çaldığımın belirtildiği banka ve kuyumcu gibi koruduğum alanlar vardı. Hırsızlık yapacaktım buradan yapacağım, tahliyemi talep ediyorum.” söz konusu.

Sanıkların Tekirdağ’a döndüklerinde bazı malzemeleri evine götürmelerini istediğini belirten Tanık Recep Çevik, “Yadigar İ. bizden jeneratör, şişme yatak, termos, kamp sandalyesi ve çadırı, 2 büyük çadır ve bazı malzemeleri evine götürdü.’Millet bir kamyon alıyor, biz bir iki şey alırsak ne olur’, ‘Siz de bir şeyler alın, ne olacak’ dedi. diyordu.” sözünü kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

kahramankazanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu